Legio VIII

Legio VIII Augusta


#1 2008-03-26 18:46:30

Kefu

Administrator

Punkty Rankingu

Witam,
jak według Was najszybciej wspinać się po szczeblach Rankingu?
Podawajcie, Wasze metody na szybkie zarabianie punktów.


U mnie wygląda to tak, że postawiłem na początku na szybką kolonizację, żeby mieć komplet surowów.
Teraz rozbudowuję w każdym mieście Ratusz i Koszary i zacząłem tworzyć armię.
Inwestuję głownie w Hoplitów, choć w inne formacje też
Na pierwszym miejscu stawiam wpłaty drewna na tartak i drugi surowiec, wg mnie to najlepszy sposób na rozwój.


Piszcie jak to u Was wygląda:

  • jak rozbudowujecie budynki, równomiernie, czy macie jakieś ulubione?
  • w jakie formacje wojska inwestujecie surowce?
  • jak ważna dla Was jest rozbudowa floty?

piszcie ogólnie jakie macie sposoby...
nie pisze tego postu żeby prześcignąć któregoś z Was w pkt. tylko po to by każdy mógł wyciągnąć jakieś wnioski, żeby nasz sojusz piął sie w górę w rankingu, bo jak do tej pory jest odwrotnie.


http://img242.imageshack.us/img242/6094/userbar488552sg0.gif

Offline

 

#2 2008-03-26 21:51:47

Nalla

Administrator

Re: Punkty Rankingu

Ja osobiście zacząłem z kryształem i bardzo się ciesze..

Pozwoliło mi to na:

  • Rozbudowę akademii (szybciej odkrywamy badania)
  • Wynalezienie technologi "Dobrobyt" (pozwala na kolonizacje)
  • Następnie wyspa z marmurem (by rozbudować pałac później na 2 poziom)
  • Kolejna kolonia to Wino (przyspieszony przyrost ludności)
  • Odkrywanie "Gospodarki" (Wydobycie)
  • Budowanie przyśpieszaczy rozwoju (Akademie i Tawerny)
  • Posiadając Wino - Marmur - Kryształ rozbudowałem Pałac do 3 poziomu
  • Kolonizacja na Siarce (Dopiero buduje wojsko)
  • Inwestuje w Hoplitów i Łuczników + (kilku) lekarzy
  • Statki to "Miotacze Ognia"

A więc jak już wiecie jestem sobie top250 i teraz z kopa ruszyłem z wojskiem wcale nikogo nie atakowałem wiec mogłem liczyć tylko na własne złoto i wydobycie a jednak wejdę "zaraz" do top100

ps: zapomniałem że flota dla mnie jest ważna ale tylko handlowa   mam 25 statków


Polish Bard Click   I like to play in the dark
http://img300.imageshack.us/img300/1801/25jy5.jpg

Offline

 

#3 2008-03-27 14:41:50

Wasyli21

Kucharz

Re: Punkty Rankingu

No ja jakoś nie patrzę na punkty staram się rozwijać w kierunku badań i rozwoju floty

Głownie dużo punktów dostaję się za budowę akademii na wszystkich koloniach mam na 10 poziom a w stolicy 11 ale buduje się 12
pierwsze co trzeba zrobić to kolonizacja jak najszybciej dojechać do 4 koloni a później inwestować w zadowolenie społeczeństwa polać im winka i nie przesadzać z poziomem ratusza im wyższy tym więcej trzeba polać winka aby przyrost ludzi był na dobrym poziomie ratusz rozwijamy wtedy kiedy już widzimy że przez noc lub za parę godzin nie pomieści więcej ludzioków

poniżej budować muzea ale nie przesadzać lepiej poczekać z umieszczaniem eksponatów aż przyrost będzie spadać  mam po 2 lvl i na razie wystarczy

Wybrać sobie jedną osadę która będzie służyć za wylęgarnie woja i tam nie inwestować za bardzo w winko i muzea ani w ratusz za każdym razem gdy powiększasz wojsko liczba ludności ostro spada więc to bezsensu
drugim czynnikiem to flota ja mam 30 statków transportowych i też trochę wojennych porozrzucanych po koloniach ile to razy ziomy leciały na mnie z wojem a zapominali o blokadzie portu to pozwala spać bezpiecznie

Ja stawiam na równomierny rozwój osad to chyba podstawa bezsensu rozwijać jedną osadę na max a reszta to smród brut i ubóstwo

pierwszą wyspą jaką skolonizowałem był marmur druga wino i znowu skolonizowałem kryształ.
Badania to podstawa nie długo będę miał żyrokopter sprawdzę jak działa hehe i wam powiem

Niedługo też zaczynam zbierać na 4 lvl pałacu ale koszta mnie przerażają hehe i do tego trzeba na 19 lvl magazyn rozbudować poroniony pomysł z tym magazynem ;/

W wojsko to ustawiłem sobie limit 50 mieczników i 50 hoplitów z stalowymi ulepszeniami i stwierdzam że mało kto może mnie zaatakować najpierw musiałby pokonać flotę niedawno stoczyłem walkę 15 miotaczy ognia i 15 taranów na moje 20 balist i 20 taranów i ja wygrałem straciłem chyba z 7 taranów więc ulepszenia to podstawa

Nie ma sensu wywalać dużo w wojsko zawszę znajdzie  się ktoś kto Cie pokona

Ostatnio edytowany przez Wasyli21 (2008-03-27 17:44:39)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.praca-mcr.pun.pl www.fenixclan.pun.pl www.pokemonyworld.pun.pl www.poradnikmargo.pun.pl www.bramkarstwo.pun.pl